Konferencia Priemysel na odchode prilákala do svojich radov významných zástupcov biznisu, politiky ako aj analytikov a ekonómov. Jednoznačnou témou bolo zdražovanie elektrickej energie, ktoré v posledných rokoch čoraz tvrdšie dopadá na ziskovosť podnikov.

Veľkou a emotívnou témou boli aj štátne kompenzácie pre zasiahnuté podniky. Pre ne však vláda zatiaľ nemá pozitívne správy. Momentálne sa pripravuje rozpočet na roky 2022 až 2024 a akékoľvek podpory pre podniky sú zatiaľ iba vo fáze úvodných rokovaní. Kvôli ďalším a ďalším „zeleným“ reguláciám sa však veľké firmy už dnes čoraz ťažšie dostávajú do zisku.

Elektrizujúca diskusia

Odborné konferencie s účastníkmi z rôznych prostredí sa zriedkakedy vyznačujú podobným názorom účastníkov na hlavné témy. Rovnako tomu bolo aj tento rok na konferencii organizovanej INESS-om. Spory a rozdielny pohľad na vec medzi podnikateľmi a politikmi boli jasné už od úvodu.

Pavol Kukura
Neprehliadnite

V Dánsku pochopili, že k udržateľnosti musia byť nastavení aj bežní ľudia

Podľa štátneho tajomníka ministerstva financií Marcela Klimeka sú rastúce ceny elektriny nielen náš lokálny, ale celoeurópsky problém. Skutočné výzvy pre Slovensko v oblasti energetiky a cien elektriny však vidí inde. „Náš problém je historický dlh a privysoké tarifné zložky, najmä pre priemysel,“ uviedol štátny tajomník počas svojho vystúpenia.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa