Nie je žiadny agrobarón, všetko je vraj iba na začiatku. Verí však, že systém, o aký sa snaží, teda chovať zvieratá, pokiaľ je to možné v prirodzenom prostredí, aby boli šťastné a spokojné, vzniká aj inde na svete. Dúfa v udržateľnosť tohto systému a premýšľa o jeho rozšírení.

Ekonóm, zakladateľ INESS, športovec, propagátor zlata ako uchovávateľa hodnoty a autor, ktorý sa venuje investíciám a osobným financiám, sa pred troma rokmi odsťahoval z Bratislavy.

Radšej budem dochádzať za prácou než za životom
hovorí Juraj Karpiš o svojom presťahovaní na Liptov

„Sedel som na zadku za počítačom a bolo mi jedno, kde sedím. Postupne, až po štyridsiatke, som dospel k tomu, že to, kde sedím, nie je jedno. Uvedomil som si, že už som dosť starý na to, aby som býval niekde, kde to nepovažujem za optimálne,“ vysvetľuje, čo predchádzalo jeho odchodu.

Pochádzate zo Žiliny a dlho ste žili v Bratislave. Prečo ste sa rozhodli presťahovať práve na Liptov?

V živote sú tri dôležité otázky. Čo budeme robiť, s kým a kde budeme žiť. Prvé dve som vyriešil rýchlo. Nakoniec prvá otázka definovala odpoveď aj na tú tretiu. Rád chodím do kopcov, do prírody, rád trávim časť života vonku. Liptov, to sú hory. Bral som sťahovanie ako experiment, nemali sme tam ako rodina žiadne zázemie. Myslím však, že už môžem povedať, že experiment prebieha úspešne. Do Bratislavy dochádzam raz za dva týždne na dva dni za prácou.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa