Po vyše tridsiatich rokoch od pádu železnej opony odchádzajú otcovia zakladatelia firiem do zaslúženého dôchodku. Prechod obchodného vedenia spoločností však málokedy býva idylický. Tragická smrť Petra Kellnera naplno ukázala nevýhody firmy postavenej na jedinej autoritatívnej postave.

Čo robiť a ako viesť firmu po odchode majoritného akcionára, ktorý celý svoj život pôsobil zároveň aj ako CEO a predseda predstavenstva, je otázka, ktorou sa v súčasnosti firmy zaoberajú čoraz intenzívnejšie.

Podnikateľ roka 2020 za Slovensko je Michal Meško.
Neprehliadnite

O svetového EY podnikateľa roka súťaží so šéfom Martinusu aj Drakulov menovec z Transylvánie

Nedokonalá náhrada tradičných trustov

Prvú vlnu záujmu vyvolal český premiér Andrej Babiš. Ten sa stiahol z obchodného vedenia svojho koncernu Agrofert a riadenie agro molocha prenechal profesionálnym manažérom. Využil pritom u nás veľmi málo používaný a dovtedy takmer neznámy zverenský fond.

Andrej Babiš
Neprehliadnite

Babiš ako modelový príklad konfliktu záujmov medzi biznisom a politikou

Dnes sa touto stratégiou inšpirovali aj akcionári skupiny Penta Investments. Jaroslav Haščák previedol svoj majetok do zverenského fondu T69. Prospech z neho budú mať jeho manželka a deti. Haščákov trustový fond však funguje podľa českého práva. Prečo?

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa