Nemeckí plastikári už pred tromi rokmi avizovali zámer, že chcú v okrese Nové Mesto nad Váhom vybudovať nový podnik a byť na dosah automobilovému sektoru na Slovensku. Pre závod si vybrali obec Kočovce pri Novom Meste nad Váhom a vlani od štátu požadovali investičnú pomoc vo forme úľavy na dani z príjmu vo výške zhruba milión eur.

Ich zámer rátal s preinvestovaním takmer 17 miliónov eur a vytvorením necelých osemdesiatich pracovných miest do konca roku 2020.

Pätica vybraných firiem

Vláda vtedy prišla s päticou firiem, ktorým chcela poskytnúť investičnú pomoc vo výške zhruba desať miliónov eur. Vytvoriť mali celkovo 1 147 miest a zrealizovať zámery v hodnote necelých sedemdesiat miliónov eur. Investičnú pomoc v rôznych formách získali firmy Pankl Automotive Slovakia (1,55 mil. eur), Dongil Rubber Belt Slovakia (1,95 mil. eur), Röchling Automotive Slovakia (1,05 mil. eur), ZF Slovakia (4,25 mil. eur) a Optotune Slovakia (1,26 mil. eur).

Po dvoch rokoch Nemci z Röchling Automotive svoj plán zrealizovali a otvorili nový závod, v ktorom už zamestnali osemdesiatku ľudí. Cieľom je do konca budúceho roka nájsť

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa