Aktuálny projekt ráta s rozíšrením existujúcej lakovne a súvisiacich skladov o takmer deväťtisíc štvorcových metrov. Celková plocha nitrianskej fabriky tak bude po realizácii tejto investície atakovať hranicu 40-tisíc štvorcových metrov.

Takmer pol tisícka zamestnancov

Dôvodom rozšírenia fabriky je dodávka plastových komponentov pre novobudovaný závod automobilky Jaguar Land Rover. Ten začne v priemyselnom parku pri Nitre vyrábať koncom tohto roku, pričom prvým modelom bude SUV Land Rover Discovery.

V súvislosti s rozšírením závodu plánujú Francúzi vytvoriť tridsať nových parcovných miest. Celkový počet zamestnancov BAP sa tak vyšplhá na 460 pracovníkov. Finančnú náročnosť investície firma nezverejnila.

Slušný rast tržieb

Spoločnosť BAP pôsobí na Slovensku už trinásť rokov a je súčasťou skupiny Groupe Plastivaloire. V blízkosti nitrianskeho závodu má BAP aj spoločný podnik BIA Plastic and Plating Technology Slovakia s nemeckým BIA Kunststoff- und Galvanotechnik. Bourbon pred ôsmimi rokmi rozbehol aj druhú fabriku v Dolnom Kubíne.

Tržby nitrianskeho BAP za účtovný rok, končiaci sa 30. septembra minulého roku, vzrástli o deväť percent na 55 miliónov eur, kým zisk medziročne stagnoval na úrovni 4,9 milióna eur. Od roku 2013 sa pritom tržby spoločnosti viac ako zdvojnásobili.