S výstavnými prácami sa začalo už v minulom roku. Budova, ktorá sa čoskoro premení na ďalšiu z pobočiek reťazca na Slovensku, sa nachádza na Rusínskej ulici v Prešove. Z celkovej plochy 8-tisíc metrov štvorcových sa z viac ako dvoch tretín čoskoro stane predajná zóna.

,,Čo sa týka zachovania konceptu našich predajní, tá prešovská bude podobná napríklad predajni v Banskej Bystrici, pričom budeme klásť ešte väčší dôraz na dekorovanie, aby sme čo najviac priblížili zákazníkom možnosť využitia sortimentu“ hovorí Andrea Štěpánová, marketingová riaditeľka spoločnosti Asko - nábytok.

,,Rozhodli sme sa postaviť ďalšiu obchodnú jednotku práve v Prešove, ktorý je veľkým východoslovenským krajským mestom, kde sa sústreďuje obrovská skupina našich klientov,“ objasňuje strategickú výstavbu A. Štěpánová.

Asko - nábytok je súčasťou rodinnej podnikovej skupiny Porta so sídlom v Nemecku. Na Slovensku pôsobí od roku 2006 a patria medzi najsilnejších hráčov. Firma si drží stabilné tržby približne na úrovni 26,5 milióna eur, no v roku 2016 sa začala prepadať do červených čísel.

Nábytkári na východe

Najväčší nábytkár Ikea má zatiaľ mimo hlavného mesta len výdajné miesta. V Košiciach otvorili vlani pop-up obchod v nákupnom centre Aupark a dlhodobo sa hovorí o kamennej Ikey v metropole východu, no zatiaľ ide len o dohady a podľa posledných vyjadrení šéfky pre Slovensko Mounie el Hilali konkrétnejšie plány zatiaľ nie sú.

XXXLutz je prostredníctvom Möbelixu v Prešove a prostredníctvom Kika v Poprade, pričom obe spoločnosti majú tiež predajne v Košiciach. Sconto nábytok zatiaľ zastavil svoj postup pri Žiline. 

Silnou konkurenciou na východe je v súčasnosti slovenský Decodom, ktorý má svoje prevádzky v Košiciach, Michalovciach, Prešove aj Poprade. V Prešovskom kraji, ale v Kežmarku sa nachádza aj slovenská Drevona.