Firma sa pod vedením výkonnej riaditeľku Marissy Mayer potýka s množstvom problémov a v svetových rebríčkoch zmenila svoj status z prosperujúcej firmy na stagnujúcu, a to práve vďaka zvýšeným nákladom na prevádzku pri klesajúcom zisku.

Cieľom potenciálneho odpredaja kľúčových aktivít má byť podľa WSJ zameranie sa firmy na svoje aktivity v Číne. Yahoo tam má podiel v internetovej spoločnosti Alibaba, ktorý má hodnotu 32 miliárd dolárov.

Správna rada Yahoo sa mala stretnúť v stredu a generálnym predmetom rokovaní by malo byť hĺbkové preskúmanie vlastného podnikania, ale aj možnosti zhodnotenia podielu v Alibabe. 

Ak by Yahoo predal rastové segmenty svojho podnikania - mobilnú divíziu, video, natívnu reklamu a sociálne médiá - podľa CNBC by ostal len slabo fungujúci vyhľadávací biznis.

Podľa investičného experta Ivana Feinsetha by spoločnosti teda neostalo nič hodnotné. Zároveň dodal, že nájdenie kupcu považuje za nereálne: „Nepochopím, prečo by niekto chcel kupovať akcie upadajúceho podniku, ktorý musí súperiť s Google a Microsoftom. Jediným zaujímavým predmetom predaja sú akcie Alibaby," povedal v rozhovore pre CNBC.com

V priemere zisky spoločnosti už niekoľko rokov klesajú až o 30 percent. To najzaujímavejšie na Yahoo je teda v súčasnosti práve podiel v Alibabe. 

Krátko po zverejnení správy zmenilo majiteľa viac než 300-tisíc akcií spoločnosti. V stredu doobeda už hodnota akcií vzrástla o sedem percent, čím sa ich hodnota zdvihla asi na 36 dolárov za akciu. Spoločnosť Yahoo sa k správe Wall Street Journalu odmietla vyjadriť.