Nový Samsung The Frame prekonáva koncepciu tradičných televízorov a stáva sa umeleckým kúskom v čase, kedy sa aktívne nesleduje. Ponúka špičkovú obrazovú kvalitu zabezpečovanú technológiou QLED, ktorá dokáže zobraziť vyšší kontrast, hlbšie a tmavšie čierne odtiene, pokryť 100 % farebný priestor pri akejkoľvek úrovni jasu a netrpí vypaľovaním obrazu tak, ako tomu môže byť pri iných technológiách.

Ak The Frame práve nepoužívate na sledovanie televízneho vysielania, zobrazuje v Režime umenie dokonalé fotoreprodukcie obrazov alebo umelecké fotografie, a dokáže tak premeniť obytný priestor na umeleckú galériu. Snímač jasu umožňuje upraviť farebné podanie tak, aby sa prispôsobil jasu v miestnosti a dosiahlo sa tak optimálne zobrazenie umeleckého diela na obrazovke televízora. Taktiež je možné si nastaviť, ako dlho sa majú obrazy zobrazovať v prípade, že v miestnosti nikto nie je.

Samsung začal predávať televízor, ktorý sa vie premeniť na obraz

Zdroj: Samsung

Ako skutočný obraz

The Frame sa od ostatných televízorov odlišuje na prvý pohľad. Rám obrazovky tvorí skutočná rámová konštrukcia, aká sa používa na zarámovanie obrazov, a je navyše vymeniteľná. Na výber máte zo štyroch farebných dekorov – hnedej, béžovej, bielej a čiernej. Ak sa vám zunuje jedna farba, vymeníte ju za inú. Okrem zobrazovania vašich fotografií máte k dispozícii aplikáciu Obchod s umením, ktorá obsahuje vďaka partnerstvám s galériami po celom svete viac než 1200 umeleckých diel. Vybrať si môžete až zo siedmich možností zobrazenia svojich fotografií a desiatich farebných podkladov. Na jednej obrazovke tak môžete mať až tri fotografie, alebo jednu rozdelenú do troch častí ako triptych, panorámu či mix.

Samsung začal predávať televízor, ktorý sa vie premeniť na obraz

Zdroj: Samsung

Všetko je o detailoch

Aby sa nepokazil dojem z takto umiestnenej obrazovky, je The Frame štandardne vybavený držiakom pre bezmedzerovú inštaláciu na stenu a pripojením len jedným, takmer neviditeľným káblom One Invisible Connection, ktorý do televízora privedie okrem obsahu aj elektrickú energiu. The Frame môžete umiestniť aj na špeciálny stojan Studio Stand, ktorý pripomína stojan na maliarske plátno ako v skutočnej galérií.

Samsung pripravil pre záujemcov o The Frame akciu, ktorá trvá do 31. 12. 2019. Ak si zakúpite jeden z modelov The Frame, zdarma získate vymeniteľný rám v hodnote až 129 Eur a štvormesačné predplatné v aplikácii Obchod s umením.