Bezpečnosť a banky

Jednou z hlavných tém súčasnosti je bezpečnosť. Mobilné telefóny využíva väčšina z nás nielen na prácu, ale aj na platby cez internet, prípadne nimi platíme priamo v obchode. Prvou a základnou aplikáciou, ktorá by v mobilnom telefóne rozhodne nemala chýbať je antivírus, ktorý funguje podobne ako ten v počítači. Antivírus dokáže používateľa upozorniť na škodlivé súbory, prípadne zabrániť rôznym útokom, ktorých cieľom je získať vaše osobné údaje.

Väčšina antivírusov je bezplatná a poskytuje len základnú ochranu. Odporúča sa preto priplatiť za platené verzie, ktoré ponúkajú plnohodnotnú ochranu so všetkými funkciami.

Medzi užitočné aplikácie v smartfóne rozhodne patria aj tie bankové či od mobilných operátorov. Takmer každá banka má svoju vlastnú mobilnú aplikáciu, pomocou ktorej je možné sledovať stav svojho bankového účtu, robiť prevody, vykonávať platby a množstvo ďalších užitočných operácií. V prípade Android zariadení nemôže v smartfóne chýbať aplikácia Google Pay, ktorá slúži na platby prostredníctvom smartfónu.

Aj mobilní operátori majú svoje vlastné aplikácie, ktoré dokážu zobraziť aktuálnu spotrebu dát či telefonovania. Okrem toho je možné pomocou aplikácie uhrádzať faktúry za paušál, sledovať novinky či v prípade potreby sa spojiť s kompetentnou osobou, ktorá vyrieši váš problém.

Novinka príde na trh v troch verziách
Neprehliadnite

Novú vlajkovú loď Samsungu predstavia skôr ako bolo zvykom. Známe sú aj európske ceny

Sociálne siete a fotky

V dnešnej dobe si nedokážeme predstaviť smartfón bez sociálnych sietí. Tie nám prinášajú okrem nového obsahu a zábavy hlavne komunikáciu s našimi priateľmi. Preto by v smartfóne nemala chýbať klasika v podobe aplikácií WhatsApp, Facebook Messenger, Instagram či Viber.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa