Juhokórejský výrobca Samsung je známy tým, že nové vlajkové lode predstavuje vo februári, prípadne v marci. Rok 2021 bude však iný a všetko nasvedčuje tomu, že novú vlajkovú loď uvidíme už v polovici januára.

Produktový rad Galaxy S21 príde na trh v troch verziách. Zadná strana základného modelu S21 by mala byť vyrobená z plastu. Veľkosť displeja bude 6,2-palca s obnovovacou frekvenciou 120 Hz. O výdrž sa postará batéria s kapacitou 4 000 mAh.

Stredný model S21+ bude mať zadnú stranu vyrobenú z plastu alebo zo skla. Veľkosť displeja by mala byť 6,7-palca a batéria bude mať kapacitu 4 800 mAh. Najväčší model S21 Ultra bude mať uhlopriečku 6,8-palca, pričom v tomto prípade by malo ísť o najlepší displej, aký bol kedy v telefónoch značky Samsung použitý.

Chýbať nebude adaptívna obnovovacia frekvencia v rozmedzí od 1 Hz do 120 Hz, batéria s kapacitou 5000 mAh a podpora dotykového pera S Pen. Ako je už známe, práve model Ultra by mal prebrať všetky výhody spojené s dotykovým perom, nakoľko legendárna séria Note už končí. Dotykové pero by však nemalo byť súčasťou balenia.

Procesory a fotoaparáty

O výkon zariadení sa bude starať procesor Snapdragon 875, prípadne Exynos 2100 v závislosti od trhu. Na našom trhu sa s najväčšou pravdepodobnosťou objaví druhý menovaný čip od Samsungu. Telefóny budú tiež podporovať štandard Wi-Fi 6, respektíve Wi-Fi 6e.

Čo sa týka fotografickej výbavy, prvé dva modely dostanú rovnakú konfiguráciu ako ich predchodcovia. K dispozícii bude hlavný 12 Mpx snímač, 12 Mpx ultraširokouhlý a 64 Mpx teleobjektív. Najvybavenejší rad S21 Ultra ponúkne 108 Mpx hlavný snímač druhej generácie, 12 Mpx ultraširokouhlý, trojnásobný teleobjektív a periskop. Všetky zariadenia tiež dokážu nahrávať video v 4K kvalite pri 60 snímkoch za sekundu. Vylepšená bude aj stabilizácia obrazu či zaostrovanie.

Adaptér asi bude treba dokúpiť

Novinky budú fungovať s operačným systémom Android 11 s nadstavbou One UI 3.1. K dispozícii by malo byť šesť farebných verzií, pričom platí, že najväčší výber by mal mať základný model S21.

V súvislosti s novou vlajkovou loďou sa tiež hovorí, že v balení by mal chýbať nabíjací adaptér po vzore konkurenčných smartfónov značky Apple. V tomto prípade ide o zaujímavú informáciu, nakoľko práve Samsung si robil zo spoločnosti Apple posmešky.

Čo sa cien týka, tie by mali byť približne o 50 eur nižšie v porovnaní s predchodcami. Základný model Galaxy S21 by sa mal v Európe predávať za 849 eur. Model S21+ bude stáť 1 049 eur za 128 GB a 1 099 za 256 GB verziu. Najvybavenejší model S21 Ultra by sa mal predávať s cenovkou 1 399 eur. Treba však brať do úvahy fakt, že ceny ešte nie sú oficiálne a líšiť sa môžu v závislosti od trhu.