Aplikácia, ktorú predstavitelia zamestnávateľských zväzov v januári 2021 ponúkli vláde, by obsahovala najaktuálnejšie informácie o výsledkoch testovania, očkovaní či prekonaní covid-19 v podobe anonymizovaného QR kódu. Bola okamžite dostupná, funkčná a naviac otestovaná v ostrej prevádzke v niekoľkých slovenských mestách aj v zahraničí.

Integrácia do existujúcej databázy Národného centra zdravotníckych informácií by vďaka dostupným dátam každej prevádzke, ako aj každému občanovi, zabezpečila nastavenie pravidiel vstupu na mieru.

Slobodnejší pohyb

Umožnila by teda slobodnejší pohyb a využívanie služieb na základe rýchleho vyhodnotenia všetkých dát, ktoré štát už má k dispozícii.

„Napriek tomu, že aplikáciu podporujúcu otvorenie ekonomiky požadovali zamestnávateľské zväzy a získala podporu aj viacerých vládnych rezortov, štát sa rozhodol našu ponuku ignorovať a vydal sa vlastnou cestou. Ako to dopadlo teraz vidíme všetci,“ konštatuje prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska (ITAS) a Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) Mário Lelovský.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa