Študenti pomáhajú zmenšovať riziko prenosu koronavírusu v nemocniciach. Vytvorili aplikáciu Smart Triage, ktorá zvyšuje bezpečnosť zdravotníkov a pacientov tým, že nahrádza vstupné dotazníky v nemocniciach pre ľudí s podozrením na vírus.

Česko-slovenský tím sa do pozornosti verejnosti dostal ešte začiatkom apríla, keď vyhral virtuálne podujatie Hack the Crisis Slovakia, v ktorom sa účastníci zapojili do globálneho boja proti pandémii Covid-19. Ich projekt neskôr zaujal investora a dnes chcú aplikáciu rozšíriť mimo zdravotnícky segment.

Firma tohtoročnej víťazky súťaže (Kiran Mazumdar-Shaw), ktorá je z Indie, sa zaoberá vývojom liečebných postupov na rakovinu a cukrovku.
Neprehliadnite

Aj s 500 dolármi vybudujete miliardovú firmu, dokazuje to svetová podnikateľka roka

Tím študentov za projektom

„Smart Triage vznikla ako odpoveď na pandémiu Covid-19,“ vysvetľuje pre TREND Ľuboš Repka, spoluzakladateľ projektu. Niektorí členovia tímu totiž pracovali ako dobrovoľníci v triážnom procese, v ktorom sa triedia pacienti podľa rizika nákazy a všimli si nedostatky. „Následne spoločne pri brainstormingu sme s celým tímom tento nápad vykryštalizovali a začali sme s tvorbou aplikácie,“ dodáva Ľ. Repka.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa