Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Komunálny odpad

K žltým, modrým a zeleným nádobám čoskoro pribudne nová farba - hnedé nádoby na zber kuchynského odpadu.

Nová povinnosť pre slovenské domácnosti: Za smeti si priplatíme a TOTO bude treba vytriediť!

K žltým, modrým a zeleným nádobám čoskoro pribudne nová farba - hnedé nádoby na zber kuchynského odpadu. Mestá a obce ich budú musieť zabezpečiť, a to aj pre ľudí v panelákoch. Domácnosti tak budú mať povinnosť navyše a zrejme si aj priplatia. Zabudnite na to, že šupy z ovocia či vajíčkové škrupinky budete hádzať do komunálneho odpadu. Na čo všetko sa treba pripraviť?

Cena odpadu porastie. Ilustračné foto

Odvoz odpadu masívne zdražie a bude to ešte horšie: Pozrite, ako to pocítite v peňaženke!

Odpadové hospodárstvo na Slovensku prechádza zmenami. Tou najväčšou je zrejme zásadný rast ceny za nakladanie s odpadom, a to najmä v tom prípade, keď odpad končí na skládkach. Aké sú ceny za skládkovanie zmesového komunálneho odpadu aktuálne, aké budú v najbližších rokoch a aký dopad to bude mať na slovenské domácnosti vysvetľuje analytička WOOD & Company, Eva Sadovská.

Podujatie „Deň komunálnej techniky“ prekvapilo absolútnou novinkou na slovenskom trhu.
Sponzorované
Plus JEDEN DEŇ Video 20.9. 2019 6:00

Podujatie „Deň komunálnej techniky“ prekvapilo absolútnou novinkou na slovenskom trhu.

Dňa 17. 9. 2019 sa uskutočnil v priestoroch hotela Šachtička 17. ročník podujatia „Deň komunálnej techniky“. Na tomto podujatí bolo predstavených tento rok šesť noviniek, ktoré sú prvýkrát na slovenskom trhu, a to najmä s dôrazom na alternatívne pohony. Účastníci sa mohli dozvedieť množstvo informácií a zaujímavostí o nových trendoch v odpadovom hospodárstve. Predstavené bolo napríklad aj prvé smetiarske elektroauto. Prekvapením bolo oznámenie nového sponzorstva pre úspešnú slovenskú zjazdovú lyžiarku Petru Vlhovú. Prekvapením podujatia bolo oznámenie nového sponzorstva pre úspešnú slovenskú zjazdovú lyžiarku Petru Vlhovú.


Video