Generálneho riaditeľa spoločnosti Suncity Group Holdings Alvina Chaua zatkli úrady v Macau pre podozrenie, že je jeho podnik napojený na cezhraničný hazard. 

Zatykač bol na neho vydaný aj v Číne

Jeho zatknutie podľa analytikov odštartovalo novú éru – éru nulovej tolerancie voči propagácii hazardných hier v pevninskej Číne, kde sú všetky formy hazardu nezákonné, uvádza Reuters.

Macao, ktoré je jedinou oblasťou v Číne, kde sú hazardné hry legálne, v posledných rokoch zvýšilo kontrolu kasín.

Okrem Chaua zatkli ďalších desať ľudí

Úrady v Macau ich obvinili, že túto bývalú portugalskú kolóniu využívali ako základňu pre ilegálnu „platformu pre živé stávkovanie na webe" na Filipínach, ktorá mala priťahovať aj hráčov z pevninskej Číny. Úrady vo východočínskom meste Wen-čou Chaua separátne obvinili z vytvárania siete agentov,  ktorá pomáha občanom zapojiť sa do offshorových a cezhraničných hazardných aktivít.

NFT
Neprehliadnite

Podvody a krádeže na decentralizovaných platformách presiahli desať miliárd dolárov

Chau tiež podľa úradov založil spoločnosť, ktorá pomáha hráčom vykonávať cezhraničné prevody finančných prostriedkov. Vplyvný manažér tiež podľa médií vozil do Macaa veľmi bohatých ľudí, aby v kasínach utrácali značné sumy, a poskytoval im aj doplnkové finančné služby.

Cezhraničné toky peňazí čínsku vládu dlhodobo zaujímali

Cezhraničné toky peňazí kvôli hazardu čínsku vládu dlho znepokojovali a úrady v Macau uviedli, že ich vyšetrovanie začalo už pred dvoma rokmi. 

Akcie Suncity Group sa dnes na burze v Hongkongu prepadli o 48 percent na doteraz najnižšiu hodnotu. O deň skôr bolo obchodovanie s nimi pozastavené. 

Hongkonskému akciovému trhu sa pritom nedarí ako celku aj kvôli regulačným zásahom Pekingu v rôznych sektoroch, od technológií a vzdelávania až po reality.

burza
Neprehliadnite

Omikron už nakazil aj akcie v Ázii, Európa sa z hlbokých prepadov zotavuje