Covid automat ako keby neexistoval

Vo vláde panuje zhoda na tom, že sa musí konať ráznejšie a prijať k tomu aj potrebné opatrenia. Dôvodom je, že ľudia nedodržiavajú nastavené podmienky v súvislosti so šírením pandémie ochorenia covid-19. Uviedol to po rokovaní so zdravotníkmi a členmi vlády o epidemickej situácii premiér Eduard Heger.

Na základe minulotýždňových odporúčaní konzília odborníkov dal premiér viacerým ministrom vypracovať podklady, ako by sa tieto odporúčania mohli dostať do praxe.

„Tá zhoda je na tom, že potrebujeme konať ráznejšie. Ukazuje sa, že ľudia opatrenia nedodržiavajú, Covid automat je nastavený dobre, ale pokiaľ sa nedodržiava, akoby neexistoval. Potrebujeme prísť s rozhodnutiami, ktoré budú ráznejšie z hľadiska dodržiavania opatrení,“ vyhlásil Heger.

Opatrenia majú byť aj na programe pondelkovej koaličnej rady. Závery by mohli byť známe pri najbližšom zasadnutí vlády SR.

Na snímke predseda vlády SR Eduard Heger (OĽaNO) prichádza na summit krajín EÚ a západného Balkánu v slovinskom mestečku Brdo pri Kranju v stredu 6. októbra 2021. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Eduard Heger: Ľudia nedodržiavajú opatrenia proti šíreniu covid-19, vláda musí konať ráznejšie

Covid pasy do zamestnania? 

Zamestnávatelia žiadajú, aby podľa aktuálnych opatrení v rámci Covid automatu mali právo regulovať vstup na pracovisko v rámci režimu OTP a pri nepredložení daných potvrdení to považovať za prekážku na strane zamestnanca.

Firmy združené v Business Leaders Forum (BLF) podporujú návrh konzília odborníkov zaviesť Covid pasy do zamestnania.

„Sme dôležitou súčasťou spoločnosti, a preto chceme aktívne prispieť k zlepšeniu situácie na Slovensku. Súčasná právna úprava nám však neumožňuje v plnej miere ochrániť našich zamestnancov a zamestnankyne, čo ohrozuje aj fungovanie samotných firiem," povedal prezident BLF a generálny riaditeľ spoločnosti Eset Richard Marko.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (uprostred), hlavný hygienik SR Ján Mikas (vľavo) a generálny riaditeľ bezpečnostnej spoločnosti ESET Richard Marko (vpravo) s diagnostickým kitom pre 500 testov na COVID -19  počas tlačovej konferencie na tému: 100-tisíc slovenských testov na koronavírus sa stalo realitou - úspech slovenských vedcov a inovatívnych firiem, v Bratislave 15. mája 2020. FOTO TASR – Dano Veselský
Neprehliadnite

Covid pasy do zamestnania? K návrhu konzília sa pridali aj viacerí zamestnávatelia

Elektrárne popreli zmluvný vzťah s R. Zigom

Slovenské elektrárne nemajú žiaden zmluvný vzťah s právnickou kanceláriou Radoslava Ziga. Uviedla to hovorkyňa spoločnosti Oľga Baková, v reakcii na piatkové tvrdenia nezaradeného poslanca Národnej rady a lídra opozičnej mimoparlamentnej strany Hlas-SD Petra Pellegriniho.

„Keďže Radoslav Zigo je od novembra 2020 členom predstavenstva Slovenských elektrární, nominovaný Slovenskou republikou, z titulu tejto funkcie má zmluvu o výkone člena predstavenstva so Slovenskými elektrárňami. Jeho odmeňovanie, tak ako odmeňovanie ostatných členov predstavenstva Slovenských elektrární, je realizované v súlade s pravidlami, ktoré boli zavedené v roku 2010," spresnila Baková.

Na snímke minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) počas slávnostnej prezentácie slovenského pavilónu na Svetovej výstave Expo Dubaj 2020 v Dubaji v piatok 15. októbra. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Slovenské elektrárne tvrdia, že nemajú žiaden zmluvný vzťah s právnou kanceláriou R. Ziga

Jeden antirúškar je už vo väzbe

V súvislosti s incidentom v supermarkete, ktorý sa odohral 4. novembra v Piešťanoch, vzal sudca pre prípravné konanie Okresného súdu Piešťany jedného z trojice obvinených do väzby. 

Druhému obvinenému uložil sudca zákaz vycestovať a povinnosť hlásiť sa u probačného a mediačného úradníka dvakrát mesačne. Uznesenie súdu nie je právoplatné, sťažnosť proti nemu podala prokuratúra aj obhajca. Tretieho z obvinených polícia stíha na slobode.

Do piešťanského supermarketu sa opäť snažili vojsť antirúškari a zablokovať pokladne.
Neprehliadnite

Jedného z trojice obvinených z incidentu v Piešťanoch vzali do väzby

Kryptomenám sa darí

Pre kryptomeny začal tento týždeň rastom. Bitcoin prekonal hranicu 66 000 dolárov a pohybuje sa blízko rekordu, zatiaľ čo druhá najväčšia kryptomena ethereum vystúpila na doterajšie maximum. Podľa analytikov k tomu prispievajú pozitívne správy ohľadom kryptomien a tiež obavy z inflácie.

Krátko po 09:00 SEČ sa bitcoin na kryptomenovej burze Coindesk obchodoval za 65 962 dolárov, a za posledných 24 hodín si tak pripisoval 6,7 percenta. Vystúpil až na 66 327,40 dolára, rekord z polovice októbra je 66 974,77 dolárov.

Montreal, Canada - 28 February 2018: Stacked cryptocurrency coins (Bitcoin, Ethereum, Litecoins)
Neprehliadnite

Kryptomeny posilňujú, ethereum zaznamenal rekord a bitcoinu sa darí tiež