Informačné embargo

„Nemôžem vám nič povedať, som viazaná mlčanlivosťou správcu,“ reaguje L. Ivanová na otázky TRENDU, či čoskoro podá odporovaciu žalobu s cieľom získať späť do konkurznej podstaty majetok, ktorý L. Bašternák stihol narýchlo previesť na svojich blízkych tesne pred vynesením rozsudku.

Odsúdený dépéháčkar sa totiž dokázal zbaviť viacerých lukratívnych nehnuteľností akonáhle pochopil, že mu hrozí trest prepadnutia majetku. Podľa médií daroval manželke rozľahlú vilu na bratislavskom Slavíne, ako aj dva byty v Bonaparte.

„Ešte na začiatku roka 2017 Bašternákovo meno figurovalo vo viacerých hodnotných firmách a vlastnil aj niekoľko luxusných nehnuteľností na vychytených bratislavských adresách. Tie postupne previedol na manželku alebo brata,“ uvádza bývalá redaktorka TRENDU Xénia Makarová, ktorá pracuje v Nadácii Zastavme korupciu.

Denník N tiež informoval, že L. Bašternák päť dní po rozhodnutí súdu previedol tretinu akcií vo svojej firme BG invest na svojho brata Petra. Ďalšími akcionármi boli bývalý minister financií Ján Počiatek a Jozef Gál. Podľa denníka sa spoločnosť následne rozhodla predať svoju lukratívnu budovu za takmer tri milióny eur.

Konkurzná správkyňa L. Ivanová by tieto na pohľad

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa