Kto si trúfne na Fica

Domáci pán Roberta Fica nie je žiadny hrdlorez a vrah. Je len (ne)obyčajný daňový podvodník s nálepkou „dépeháčkara“, ktorý až po smrti Jána Kuciaka definitívne prišiel o ochranu titulu „náš človek“. Nie je dôvod predpokladať, že ak by niekto chcel v dražbe kúpiť jeho byt, o pár rokov mu zaklopú na dvere nebezpečne vyzerajúci muži a bude rád, ak mu zostane holý život.

Problémom však môže byť skôr osoba Bašternákovho nájomníka R. Fica. Už nie je premiérom a jeho politická hviezda nezadržateľne padá, hoci realita ukazuje, že si stále udržiava vplyv vo vláde i v štátnych orgánoch. Napriek tlaku, ktorý prichádza od verejnosti aj od straníckych kolegov, stále nie je ochotný sa zo svojho luxusného sídla vysťahovať. Zrejme nebude veľa ľudí ochotných ťahať ho z bytu proti jeho vôli. On sám sa pritom stručne vyjadril, že do dražby bytu sa osobne nezapojí.

Predať byt v komplexe Bonaparte nebude ľahké nielen vzhľadom na netradičného nájomníka, ale aj s prihliadnutím na zrejme vysokú cenu. Luxusná nehnuteľnosť v exkluzívnej lokalite s panoramatickým výhľadom na Bratislavu a rozlohou zhruba 400 štvorcových metrov môže mať trhovú hodnotu aj niekoľko miliónov eur. Ani poslanec Igor Matovič, ako doteraz jediný verejne známy záujemca o jej kúpu, nechce povedať, koľko by bol maximálne ochotný zaplatiť a pri akej sume to už vzdá.

Predaj Bašternákovho bytu môže viaznuť ako dražba Piťovho majetku

Vila mafiána Piťa v Lamači, polovicu vydražili až na štvrtý pokus. Zdroj: Emil Vaško

Pružná cena Piťovho domu

Proces dražby v prípade nezáujmu umožňuje cenu znižovať, aby

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa