Stredajšie rozhodnutie vládneho kabinetu Igora Matoviča je podľa expremiéra Petra Pellegriniho okradnutím seniorov o 13. dôchodky.  „Ide o nemorálne konanie voči našim seniorom, pretože Sme rodina pred voľbami podporila návrh na 13. dôchodok v plnej výške. Každý dôchodca mal dostať starobný dôchodok vo výške 460 eur," kritizuje Pellegrini. Namiesto toho v stredu vláda schválila zmenu, vďaka ktorej bude sociálna dávka vo výške od 50 do 300 eur, pričom najvyššiu sumu dostane podľa opozičného poslanca len úzka skupina z celkového počtu 1,4 milióna dôchodcov.

Na snímke minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak prichádza na 34. schôdzu vlády SR 26. augusta 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Na Slovensku má byť 13. dôchodok maximálne vo výške 300 eur

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak tým potvrdzuje, že jeho politika je politikou na ochranu bohatých a ignoruje potreby slabých a sociálne ohrozených," uzavrel Pellegrini. Minister Krajniak po rokovaní vlády zdôraznil, že celkovo viac ako 300 miliónov eur bude na 13. dôchodky rozdelených tak, že tí s najnižšími dôchodkami dostanú najväčší 13. dôchodok. „Vzhľadom na koronakrízu chceme zohľadniť aj takýto sociálny rozmer, aby sme podporili tých, ktorí majú najnižšie príjmy," vysvetlil.