Jeden z dodávateľov siete reštaurácií Pizza Mizza posiela jej prevádzkovateľa GastroNet, do konkurzu. „Súd začína konkurzné konanie voči dlžníkovi GastroNet,“ rozhodol Okresný súd Bratislava. Sieť poznajú hlavne Bratislavčania, expandovala však aj do iných miest a aj do Českej republiky, kde mala prevádzku v Prahe a v Ostrave. Súdy majú určiť, či bolo podanie spoločnosti Drogéria Plus adekvátne, alebo nie. Informoval o tom portál index.sme.sk.

Prvá prevádzka reštaurácie Pizza Mizza bola otvorená v roku 2004, keď sa majiteľ stavbárskej spoločnosti Investa Jozef Šétaffy rozhodol prerobiť kancelárske priestory na reštauráciu a pobočka sa následne stala vyhľadávanou atrakciou. Toto rozhodnutie mu začalo zarábať viac ako stavebníctvo a stavebnú firmu zavrel.

Spoločnosť Medusa zatvorila v Bratislave niekoľko prevádzok. Majú dlhodobo nulové tržby.
Neprehliadnite

Gastromapa Bratislavy je menšia. Druhá vlna bude absolútny lockdown a krach, odkazujú majitelia

Neskôr začali nové pobočky ubúdať, Neuspel ani koncept Pizza Mizza Express a značka postupne odišla z centier v Žiline, Piešťanoch, z Prahy, Ostravy aj Bratislavy. Niektoré zavrela firma, iné partneri. V roku 2015 zaznamenala spoločnosť GastroNet tržby presahujúce 1,7 milióna eur, v roku 2019 neprekonali hranicu 1,3 milióna eur. V  rokoch 2017 až 2019 bola firma vždy strate.

Zakladateľ siete Jozef Šétaffy tvrdí, že aktuálne podanie návrhu na konkurz je výsledkom dlhodobých problémov. „Už pri prvej vlne pandémie sme mali problémy, keď sme museli zavrieť pobočky v obchodných centrách Avion a Eurovea. Firma bola na hrane dlhodobo, jednoducho sme to neutiahli a toto je pravdepodobne koniec,“ hovorí pre Index

Igor Matovič
Neprehliadnite

Vláda posiela gastro do bankrotu. Reštaurácie v piatok končia

„Situácii neprospieval ani spor hlavných akcionárov, kvôli ktorému sa nevedelo dohodnúť ani valné zhromaždenie. Riešením mal byť tzv. shot-out, kedy jeden z akcionárov odkúpi akcie. K takémuto návrhu aj došlo, jeden z akcionárov však ponuku neprijal a tak spor skončil na súde,“ vysvetlil. Návrh na vyhlásenie konkurzu podala spoločnosť Drogéria Plus. Dlh však v Sociálnej poisťovni presahuje 56-tisíc eur a vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni zase 17-tisíc eur. Medzi dlžníkmi eviduje spoločnosť aj poisťovňa Union.