Maďarský minister obrany Kristóf Szalay-Bobrovniczky potvrdil, že v jeho krajine prebieha reorganizácia armády. Podľa neho je tento krok potrebný na to, aby sa vytvoril priestor pre novú generáciu lídrov, píše agentúra Bloomberg.

Načasovanie kritizujú opozičné strany, ktoré reorganizáciu vnímajú ako pokus o pretvorenie najvyšších radov armády v prospech maďarského premiéra Viktora Orbána, ktorý už vyše desať rokov pracuje na upevňovaní svojej moci v krajine.

Minister obrany vysvetlil, že cieľom iniciatívy je vytvoriť miesto pre mladších vojakov so skúsenosťami zo zahraničia a dobrými jazykovými zručnosťami, aby mohli následne stúpať po armádnom rebríčku vyššie. Vzhľadom na konflikt vo svojom susedstve Maďarsko zvyšuje tempo modernizácie armády. Podľa ministra obrany tak budú mladší vojaci vhodnejší, pokiaľ ide o dozor nad rozširovaním ozbrojených síl.

„Najdôležitejšou úlohou je omladiť rady,“ povedal Szalay-Bobrovniczky, no odmietol prezradiť, koľko starších príslušníkov armády má prísť o svoju pozíciu. Dodal však, že každý, koho sa to týka, už o tom vie, pričom náhradníci by ich miesta mali zaujať už vo februári.

Podľa spravodajského portálu Telex by v rámci reorganizácie malo prísť o pozíciu od sto do dvesto vysokopostavených vojenských príslušníkov vrátane generálov.

Ďalšie dôležité správy

Brussels,,Belgium,On,Jun.,28,,2018.prime,Minster,Of,Hungary,Victor
Neprehliadnite

Maďarsko je novým európskym lídrom v zdražovaní. Stávka na lacné ruské energie vypálila zle