Polovica zo 7 500 zamestnancov platformy Twitter bola v piatok prepustená, keďže nový majiteľ Elon Musk začal s veľkou prestavbou problémovej spoločnosti po jej prevzatí minulý týždeň.

„Zasiahne to približne 50 percent pracovnej sily," uvádza sa v e-maile, ktorý agentúra AFP poslala zamestnancom Twitteru.

Americký minister práce Marty Walsh medzitým uviedol, že bude pozorne sledovať prepúšťanie v technologickom sektore vrátane chaotickej revízie Elona Muska v Twitteri.

Piatkové prepúšťanie

Podľa iných zdrojov Musk v piatok začal s prepúšťaním zhruba 3 700 zamestnancov Twitteru v snahe dosiahnuť ziskovosť platformy, ktorú kúpil za 44 miliárd dolárov (44,57 miliardy eur).

Väčšina prepustených je z oddelení etiky, marketingu a komunikácie, vyhľadávania, verejnej politiky a wellness. Musk zároveň v piatok zaútočil na „skupiny aktivistov", o ktorých tvrdí, že spustili prepad príjmov Twitteru z reklamy.

Tisíce zamestnancov Twitteru dostalo príkaz zostať v piatok doma a čakať na výsledky prepúšťania, pričom zamestnanci mali dostať správu o svojej budúcnosti e-mailom zhruba o 9:00 miestneho času v San Franciscu.

Muskove plány s platformou

Prepúšťanie je súčasťou snahy Muska o reorganizáciu spoločnosti, za ktorú v rámci kúpy prevzal aj miliardové dlhy. Musk predal akcie automobilky Tesla za 15,5 miliardy dolárov, aby získal peniaze na financovanie kúpy Twitteru.

Musk sa snaží nájsť nové spôsoby, aby Twitter mohol zarobiť vrátane nápadu účtovať používateľom 8 dolárov mesačne za overené účty. To by mohlo platforme pomôcť prekonať potenciálnu stratu inzerentov, hlavného zdroja príjmov. Mnohé z popredných svetových značiek pozastavili totiž reklamy na Twitteri po tom, ako Musk oznámil, že zreviduje pravidlá o regulácii obsahu.

Ďalšie dôležité správy

WA 4 archív San Francisco - Na archívnej snímke z 26. októbra 2022 Elon Musk vstupuje s umývadlom v ruke do sídla spoločnosti Twitter v San Franciscu. Miliardár a podnikateľ Elon Musk sa stal výhradným riaditeľom sociálnej siete Twitter po tom, ako skompletizoval jej nákup za 44 miliárd dolárov a rozpustil jej predstavenstvo.  K naplneniu prevzatia spoločnosti Twitter Muskom podľa týchto dokumentov došlo 27. októbra 2022 a miliardár sa tým stal
Neprehliadnite

Elon Musk kúpil Twitter. Čo stojí za jeho rozhodnutím?