Americká spoločnosť Microsoft ponúkla ústupky, aby získala súhlas s prevzatím spoločnosti Acitivison Blizzard, výrobcu hier Call of Duty či Candy Crush. Ukazuje to aktualizovaná dokumentácia Európskej komisie, ktorá funguje zároveň ako únijný protimonopolný úrad. EK v súlade so svojou politikou neposkytla žiadne ďalšie podrobnosti. Teraz si vyžiada spätnú väzbu od konkurentov a od zákazníkov, potom prijme konečné rozhodnutie. To by malo padnúť do 22. mája.

V posledných týždňoch spoločnosť Microsoft podpísala zmluvy s tromi spoločnosťami, ktoré chcú hru Call of Duty uviesť na svoje platformy.

„Stojíme si za našim sľubom priniesť Call of Duty viacerým hráčom na viacerých prístrojoch. Uzavreli som zmluvy o uvedení hry na konzole Nintendo a s cloudovými službami pre streamovanie hier firiem Nvidia, Boosteroid a Ubitus,“ povedal hovorca Microsoftu.
Podľa zdrojov agentúry Reuters je pravdepodobné, že Microsoft vďaka týmto licenčným zmluvám a ďalším opatreniam získa od EÚ s akvizíciou súhlas. V Európe skúma spojenie aj britský protimonopolný úrad, no tam zatiaľ nie je isté, či ho povolí.

Microsoft oznámil, že kúpi za 68,7 miliardy dolárov vývojára hier a vydavateľa interaktívneho zábavného obsahu Activision Blizzard vlani v januári. Akvizícia, ktorá je najväčším prevzatím v technologickom sektore, má urýchliť rast hernej divízie Microsoftu. Po dokončení transakcie bude Microsoft treťou najväčšou hernou firmou na svete podľa výšky tržieb za spoločnosťami Tencent a Sony. Práve Sony je veľkým kritikom transakcie.

Ďalšie dôležité správy

KK43 archív Barcelona - Na archívnej snímke z 27. februára 2014 ľudia v stánku firmy Nvidia na výstave mobilných zariadení a technológií -  Mobile World Congress 2014 v Barcelone. Prevzatie britskej firmy ARM, ktorá navrhuje architektúru čipov, koncernom Nvidia sa s najväčšou pravdepodobnosťou neuskutoční. FOTO TASR/AP
FILE - People gather in the Nvidia booth at the Mobile World Congress mobile phone trade show Thursday, Feb. 27, 2014 in Barcelona, Spain. The Federal Trade Commission on Thursday
Neprehliadnite

Microsoft poskytne hry zo svojej konzoly Xbox hernej platforme firmy Nvidia