Mať na Slovensku hotovú aplikáciu na e-karanténu až koncom apríla tohto roka, je už neskoro. Uviedol to premiér Igor Matovič v stredu po rokovaní s odborníkmi. Slovensku bude vtedy podľa premiéra dobrá asi tak „ako mŕtvemu kabát". Reagoval tak na výčitku svojho koaličného partnera - vicepremiéra a ministra hospodárstva Richarda Sulíka (SaS), že v stredu počas rokovania vlády - keď sa preberala práve táto téma - rokovaciu miestnosť premiér opustil.

Richard Sulík
Neprehliadnite

Aplikácia e-karanténa by mohla byť hotová do konca apríla, vyhlásil Sulík

„Ani som nepostrehol, že niečo takéto by Richardovi vadilo. Trávil som tam pri e-karanténe asi pol hodinu a trvalo to o dosť viac. Keďže som mal stretnutie o jednej, tak som išiel na obed, aby som sa rýchlo za 15 minút naobedoval," vysvetlil premiér. Sulíkovi odkazuje, že ak má nejaké výčitky, mal by to povedať najprv jemu, a nie médiám. „Ak by prišiel a povedal, že chce, aby som bol pritom, tak by som si preniesol obed a jedol by som v rokovacej miestnosti. Boli vyrokované veci a keď som podstatné veci pri tej téme už vedel - a hlavne, keď povedal, že je schopný to zabezpečiť až za dva mesiace - tak som si povedal, že to už bude dobré ako mŕtvemu kabát. Tak som išiel pokojne na obed," dodal Matovič.

Na snímke predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) prichádza na 70. rokovanie vlády SR v Bratislave 20. januára 2021. FOTO TASR - Martin Baumann
Neprehliadnite

Matovič ministra zdravotníctva vymieňať nechce. Sulíkov návrh považuje za zlý vtip

Premiér tvrdí, že od Sulíka chcel, aby aplikácia na e-karanténu fungovala už od tejto soboty (27. 2.). „Ale keď počas toho rokovania povedal, že najskôr na konci apríla, tak som si povedal, že to nám naozaj už bude dobré tak na tri veci. A vtedy som už považoval za vhodné, aby som sa išiel naobedovať," zopakoval premiér s tým, že takéto výčitky však považuje za malichernosti.

Minister Sulík si v stredu po rokovaní vlády posťažoval, že k ďalšiemu pokroku s tvorbou aplikácie na e-karanténu nedostal jasné rozhodnutie. Ako zdôraznil, aplikácia môže byť hotová koncom apríla, potrebuje k tomu však rozhodnutie už v súčasnosti a musí padnúť z najvyššieho miesta.