Americká automobilka Tesla začne skúšobne prijímať za niektoré svoje sprievodné produkty, ale nie za vozidlá, kryptomenu dogecoin. Napísal to na twitteri šéf výrobcu elektromobilov Elon Musk. Kryptomena po jeho príspevku posilnila až o viac ako 20 percent.

Ľudová kryptomena

Musk dogecoin, pôvodne vytvorený z recesie, už pritom tento rok veľmi spopularizoval a pomohol k raketovému rastu jeho ceny. ,,Ľudová kryptomena", ako ju nazval, si aj vďaka jeho tweetom za uplynulý rok pripísala 5 793 percent, vyplýva z údajov na serveri Coinbase.

Neprehliadnite

Tim Cook uzavrel v Číne tajnú dohodu, Musk otestuje čipy do mozgu a Mercedes predbehol Teslu

,,Teslá sprístupnia niektorý tovar na kúpu za Doge. Uvidíme, ako to pôjde," napísal Musk na twitteri. Podnikateľ a miliardár má na tejto sociálnej sieti zhruba 66,4 milióna sledujúcich.

Ceny začínajú na 50 dolároch

Dogecoin, obľúbený medzi drobnými investormi, sa po tweete vyšplhal až na 0,20 dolára. Okolo 21:50 SEČ sa podľa webu CoinDesk predával za 0,184 dolára, a za posledných 24 hodín si pripisoval zhruba 18,9 percenta.

Elon Musk
Neprehliadnite

Nevyspytateľný Elon Musk „uvažuje“ o odchode z postu šéfa Tesly. Bude influencerom?

Musk nespresnil, ktorý tovar, ktorého ceny začínajú na 50 dolároch a dosahujú až 1 900 dolárov, by bolo možné za kryptomenu kúpiť. Tesla okrem vozidiel predáva okrem iného oblečenie, modely svojich vozidiel či limitované edície ďalších predmetov.

Minulý mesiac sa napríklad takmer okamžite vypredala píšťalka Cyberwhistle, ktorej meno a tvar inšpirovalo očakávané úžitkové vozidlo Cybertruck.

Elon Musk Neuralink
Neprehliadnite

E. Musk chce čip Neuralink v mozgoch pacientov už na budúci rok. Konkurencia je ďalej