Na celom svete zomrelo už viac ako 2,5 milióna ľudí infikovaných novým koronavírusom. Vyplýva to z novej bilancie agentúry AFP, ktorá bola zverejnená vo štvrtok večer.

Po celom svete bolo podľa tejto bilancie, vychádzajúcej z oficiálnych údajov jednotlivých krajín, zaznamenaných aj viac ako 112,6 milióna prípadov nákazy.

S takmer 843-tisíc úmrtiami je Európa najviac zasiahnutým regiónom na svete. Po nej nasledujú Latinská Amerika a Karibik (takmer 668-tisíc úmrtí) a Spojené štáty a Kanada (vyše 528-tisíc úmrtí).

KK33 Nice - Žena plače pred Bazilikou Matky Božej v Nice v piatok 30. októbra 2020. Francúzska polícia zadržala 47-ročného muža v spojitosti s štvrtkovým útokom v juhofrancúzskom meste Nice, pri ktorom zahynuli traja ľudia. FOTO TASR/AP
A woman cries as she stands in front of the Notre Dame church, in Nice, France, Friday, Oct. 30, 2020. A new suspect is in custody in the investigation into a gruesome attack by a Tunisian man who killed three people in a French church. France heightened its secu
Neprehliadnite

Očkovanie proti koronavírusu môže vyvolať predčasný pocit bezpečia, upozorňuje WHO

Najviac úmrtí na svete spomedzi krajín evidujú Spojené štáty (vyše 506-tisíc), po ktorých nasledujú Brazília (takmer 250-tisíc), Mexiko (takmer 183-tisíc), India (vyše 156-tisíc) a Británia (vyše 122-tisíc). V týchto piatich krajinách zaznamenali takmer polovicu z globálnej bilancie úmrtí. V Európe hlásia po Veľkej Británii najviac obetí súvisiacich s koronavírusom Taliansko (takmer 97-tisíc) a Francúzsko (vyše 85-tisíc).

Najvyšší počet úmrtí v prepočte na milión obyvateľov je aktuálne v Belgicku, Českej republike, Slovinsku, Británii a Taliansku. Koronavírus prvýkrát zaznamenali koncom roka 2019 v stredočínskom meste Wu-chan, odkiaľ sa následne rozšíril do celého sveta.