Do mimoparlamentného KDH vstúpil bývalý štátny tajomník rezortu zdravotníctva Peter Stachura. Bude tímlídrom pre oblasť zdravotníctva. Zástupcovia hnutia o tom informovali na utorkovom tlačovom brífingu.

,,Uvedomujem si, že situácia v zdravotníctve je natoľko vážna, že nebudeme vedieť ako jedna strana zabezpečiť možno dlhodobo stratégiu a víziu zdravotníctva pre Slovensko, ale potrebujeme možno národný program na jeho záchranu. Ale čo urobiť môžeme, je urobiť platformu, ktorá by spájala a ponúkala riešenia. To je aj moja ambícia, vybudovať silný odborný tím, ktorý bude prinášať riešenia a pripraviť program, s ktorým sa nebudeme musieť hanbiť predstúpiť pred voliča a žiadať podporu," uviedol Stachura.

Predseda KDH Milan Majerský zdôraznil, že Stachura je výrazný odborník v oblasti zdravotníctva, ktorý má ambíciu pomáhať zdravotníkom aj pacientom. Vyzdvihol aj jeho zahraničné skúsenosti z Nemecka či Rakúska.

,,Prednáša aj na vysokej škole, to znamená, že mu záleží na tom, aby Slovensko malo zdravotníctvo v dobrej a kvalitnej pozícii a človek sa nemusel báť o to, kto a za akých okolností mu bude zachraňovať život," uviedol.

Ďalšie dôležité správy

Na snímke dočasne poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) na tlačovej konferencii po rokovaní s predstaviteľmi OĽaNO, SAS, Sme rodina a Za ľudí 22. januára 2023 v Bratislave. FOTO TASR - Jakub Kotian
Neprehliadnite

Hnutie KDH ďalej rokuje s premiérom Hegerom o spolupráci