Najvyšší predstavitelia katolíckej cirkvi na Slovensku prezentujú vo videu spoločné vyhlásenie biskupov, ktorým vyzývajú na očkovanie proti novému koronavírusu. O vyhlásení informovala Konferencia biskupov Slovenska (KBS).

Bratislavský arcibiskup Stanislav Zvolenský, košický arcibiskup Bernard Bober a prešovský arcibiskup Ján Babjak vo videu upozorňujú na rastúci počet chorých i preťaženosť zdravotníkov, a tým i ohrozenie celého systému zdravotníckej starostlivosti v dôsledku pandémie nového koronavírusu.

Žiadajú preto „o vypočutie, aby kresťanské spoločenstvo urobilo správny krok“, a vyzývajú na vakcináciu.

„Očkovanie je veľká pomoc pre zastavenie pandémie a pre záchranu tisícok ľudských životov,“ zdôraznili. Upozornili, že vakcína chráni očkovaného i jeho najbližších, pripomenuli v tejto súvislosti preto i slová pápeža Františka, že „zaočkovať sa je prejavom lásky k blížnemu“.

Arcibiskupi vyzývajú kňazov, aby šírili osvetu, podporovali a nabádali veriacich na očkovanie. „V čase šíriacej sa choroby je to konkrétny a zrelý prejav našej viery v Boha,“ deklarovali.

Mesto Košice s Košickým samosprávnym krajom (KSK) reaguje na zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu a spoločne organizuje očkovanie v uliciach mesta. Na snímke mobilné očkovanie pred obchodným centrom v mestskej časti Košice Západ 9. novembra 2021. FOTO TASR – František Iván
Neprehliadnite

Odborníci o obmedzení hromadných podujatí i vstupov do obchodov, smerujeme k humanitárnej kríze