Prešovský gréckokatolícky arcibiskup a metropolita Ján Babjak (na titulnej snímke vpravo) mal v sobotu (18. 9.) pozitívny výsledok RT-PCR testu na ochorenie covid-19. Ako pre TASR uviedol hovorca prešovskej archieparchie Michal Pavlišinovič, arcibiskup sa ihneď stiahol do domácej karantény, je zaočkovaný a má len mierne príznaky ochorenia.

„O ochorení sme upovedomili sekretariát Konferencie biskupov Slovenska (KBS) a následne boli informovaní aj všetci biskupi, ktorí mohli byt v kontakte s vladykom Jánom Babjakom SJ. Bolo im odporúčané preventívne podstúpiť testovanie na prítomnosť ochorenia covid-19,“ uviedol Pavlišinovič.

Hovorca Konferencie biskupov Slovenska (KBS) Martin Kramara pre TASR potvrdil, že KBS v tejto súvislosti informovala aj Vatikán.

Babjak sa počas návštevy Svätého Otca na Slovensku (12.-15.9.) zúčastnil viacerých podujatí, na ktorých bola prítomná aj hlava katolíckej cirkvi. Babjak spolu s Františkom celebroval Svätú liturgiu Jána Zlatoústeho v Prešove (titulná a spodná snímka).

Pavlišinovič zároveň prosí, aby ľudia boli pozorní na bežné prechladnutie, ktoré prichádza pri zmene počasia, pretože príznaky pri ochorení covid-19 môžu byť podobné.

Pápež František na Slovensku
Zdroj: TASR/Milan Kapusta

 

Pápež František sa stretol s Róbertom Bezákom.
Neprehliadnite

Pápež František sa stretol s emeritným arcibiskupom Bezákom