V štatistikách globálneho cestovného ruchu hrávali čínski turisti prvé husle. V roku 2019 uskutočnili podľa americkej poradenskej spoločnosti Oliver Wyman čínski cestovatelia až 155 miliónov zahraničných ciest a minuli pritom približne 245 miliárd amerických dolárov. Podľa turistického portálu Skrift bolo mimo Čínu uskutočnených až 166 miliónov ciest. Tieto čísla iba potvrdzujú ich silné zastúpenie v turistických štatistikách, ktoré však narušila pandémia.

Podľa spoločnosti Oliver Wyman však ani opätovné otváranie sveta po pandémii nie je pre čínskych turistov dostatočným lákadlom. Predpovedajú, že návrat k hodnotám z roku 2019 bude ešte nejaký čas trvať.

Respirátor
Neprehliadnite

Ako si vybrať správne rúško? Niektoré aerolinky vás už s látkovým nepustia

Spoločnosť predpovedá, že sa cesty čínskych cestovateľov obnovia na úroveň z roku 2019 najskôr o dva roky, a to v druhom štvrťroku 2023. Čínsky inštitút pre výskum cestovného ruchu však ostáva optimistický. Podľa ich odhadov čínski cestovatelia uskutočnia už za tento rok 100 miliónov medzinárodných ciest a do roku 2022 ich počet stúpne na 219 miliónov.

Pandemický prepad

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa