Mimoparlamentná strana Hlas-SD sa obáva, že sa nemocnice z plánu obnovy nestihnú postaviť do polovice roka 2026, s čím počíta plán obnovy. Reakciu strany na rozhodnutie vlády o financovaní výstavby nemocníc z plánu obnovy poskytla hovorkyňa Patrícia Medveď Macíková.

Súčasná vláda zrušila pôvodnú dokumentáciu

„Veď súkromná nemocnica sa v Bratislave stavala sedem rokov a tu vláda nemá ani projektovú dokumentáciu," uviedol podpredseda strany a exminister zdravotníctva Richard Raši. Vláda podľa neho mala obe nemocnice začať stavať už dávno.

Upozornil, že vláda Petra Pellegriniho schválila rekonštrukciu nemocníc v Ružinove a v Banskej Bystrici a vyčlenila na ňu peniaze. „Táto vláda tieto projekty zrušila a premrhala tak príležitosť ich zrekonštruovať za sumy, ktoré boli výrazne nižšie, ako sú dnes," dodal.

Exminister zároveň poukázal na rozdielne ceny lôžok v nemocniciach v Martine a Bratislave. „V oboch prípadoch ide o porovnateľne veľké koncové univerzitné nemocnice," ozrejmil.

Nemocnice budú financované z plánu obnovy

Vláda v piatok rozhodla o tom, že z plánu obnovy sa bude financovať výstavba nemocníc na bratislavských Rázsochách a v Martine. Ďalšie výzvy na čerpanie zdrojov z plánu obnovy na výstavbu a rekonštrukciu nemocníc má ohlásiť v septembri.

Ďalšie dôležité správy

89. rokovanie vlády SR
Neprehliadnite

Z plánu obnovy sa postavia Rázsochy a martinská nemocnica, tvrdí vláda