Predplatiť TREND
Predplatiť TREND

#Plán obnovy

MAREK KRAJČÍ
Online

Načo chodí poslanec Krajčí rokovať o nemocniciach? Vraj ho požiadal...

Načo tam chodí? Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí sa zúčastňuje na rokovaniach o výstavbe a rekonštrukcii nemocníc, na ktoré má ísť miliarda z európskeho Plánu obnovy. “Bol na viacerých stretnutiach,” vyhlásila pre PLUS 7 DNÍ Martina Antošová, ktorá pracuje ako poradkyňa na ministerstve zdravotníctva, kde spolupracuje na príprave strategických dokumentov. Prítomnosť Krajčího podľa nej nie je v poriadku.

Odovzdanie prvej etapy Tkanivového zariadenia NÚDCH

Slovensko dostane MILIARDU eur na zdravotníctvo: Bude mať TÝCHTO 5 miest novú nemocnicu?

Kde budú stáť nové nemocnice a ktoré sa dočkajú obnovy za miliardu eur z Plánu obnovy, stále nie je jasné. Hoci Plán obnovy je schválený už rok, minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) verejnosti ešte stále neukázal konkrétne projekty a vyhlásené nie sú ani výzvy. Lengvarského údajne brzdí Igor Matovič s Markom Krajčím (obaja OĽaNO), ktorí nechcú dať peniaze do neštátnych nemocníc, čo by vraj  znamenalo, že ukrátení budú hlavne pacienti v regiónoch.

Krajčí radí vláde v dôležitej otázke.

Marek Krajčí (48) rok po svojom odchode z ministerstva: Stále riadi zdravotníctvo? Tu je dôkaz!

Postaviť a sprevádzkovať úplne nové nemocnice, zrekonštruovať tie staré a rozšíriť kapacity o stovky lôžok. To sú v skratke úlohy, ktoré musíme splniť do konca roka 2025, za čo dostaneme z Európskej únie (EÚ) 1,2 miliardy eur. Viacerí odborníci sa zhodujú, že to už nestihneme a peniaze nám prepadnú. Pochybiť mal minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (52) a v kuloároch sa už šepká o jeho výmene. Dôležité rozhodnutie o miliarde vraj teraz opäť závisí od exministra Marka Krajčího (48).


Video