Zakladateľ automobilky Tesla Elon Musk predal ďalších 934 091 akcií firmy, za ktoré utŕžil 1,01 miliardy dolárov. Vyplýva to zo štvrtkovej správy pre americkú Komisiu pre cenné papiere a burzy (SEC).

Predáva akcie

Celkom sa tento najbohatší človek na svete už z daňových dôvodov zbavil asi desiatich miliónov akcií svojej firmy, celkom za nich získal zhruba 11 miliárd dolárov. Musk nechal začiatkom novembra používateľa sociálnej siete Twitter hlasovať o tom, či má predať desať percent zo svojho 17-percentného podielu v Tesle, aby zaplatil vyššie dane.

Neprehliadnite

Auto Tesla zastaví aj prízrak a spása má názov grafénové batérie

Sľúbil vtedy, že sa výsledku hlasovania podriadi. Hlasovania sa zúčastnilo vyše 3,5 milióna ľudí, zhruba 58 percent sa vyslovilo za predaj akcií. Aby svoj cieľ dosiahol, musí sa Musk zbaviť ešte ďalších akcií, uviedla agentúra DPA.

Najväčší akcionár

Hodnota Muskovho majetku sa teraz odhaduje na 285 miliárd dolárov (6,4 bilióna Sk). Do veľkej miery ho ale tvoria práve akcie, ktoré sa dania ešte len pri predaji. V Tesle je Musk najväčším akcionárom.

Trhová hodnota Tesly v októbri prvýkrát prekonala hranicu bilióna dolárov. Za minulý mesiac jej akcie oslabili o 11 percent, vo štvrtok zakončili na cene 1 084,60 dolára.

Audi A6 e-tron concept
Neprehliadnite

Vo svete elektromobilov lietajú stovky miliárd dolárov. Na obzore sú zaujímavé nové modely