Multimilionár chce zdaniť multimiliardárov

S rastúcim majetkom zakladateľa firiem ako Tesla a SpaceX sa často hovorí o nerovnosti rozdelenia zdrojov vo svete. Americký demokratický senátor Ron Wyden navrhol ročné zdaňovanie majetku držaného vo forme akcií. Tŕňom v oku sú mu zrejme miliardári, ktorí žijú z úverov a nevlastnia žiadnu hotovosť, ktorú by bolo možné zdaniť.

V Spojených štátoch žije približne 700 miliardárov, pričom na prvých priečkach rebríčka Forbes vedú jednoznačne technologickí vizionári. E. Musk si svoje prvé miesto získal relatívne nedávno, no jeho náskok pred druhým Jeffom Bezosom sa neustále a prudkým tempom zvyšuje. Prekročil už hranicu 300 miliárd dolárov. Ide však len o odhad hodnoty akcií, ktoré vlastní, a práve na tie ukazuje prstom senátor R. Wyden.

R.J.Scaringe, Rivian
Neprehliadnite

Rivian konečne vyrába elektroautá. V akciách chce nazhromaždiť 55 miliárd dolárov

Odhliadnuc od faktu, že samotný senátor má majetok v hodnote približne 38 miliónov dolárov, a tak sám patrí medzi smotánku, aj od faktu, že bol jeho návrh už zamietnutý, vyvolal zaujímavé reakcie a verejnú diskusiu na sociálnych sieťach.

Twitter rozhodol o osude desiatich percent akcií

Elon Musk sa fanúšikov na Twitteri spýtal v ankete, či chcú, aby predal desať percent svojich akcií Tesly a zaplatil daň. Na tejto sociálnej sieti má 62 miliónov fanúšikov a viac ako polovica (57,9 %, 3,5 milióna účastníkov) z tých, čo sa ankety zúčastnili, rozhodla o tom, že by miliardár mal predať akcie a zaplatiť daň.

KK6 Menlo Park - Spoločnosť Facebook odhalila nové logo a nový názov Meta v sídle spoločnosti 28. októbra 2021 v Menlo Parku. Generálny riaditeľ americkej spoločnosti Facebook Mark Zuckerberg vo štvrtok oznámil, že jeho firma sa premenuje na Meta. Ide o súčasť jeho snahy obsiahnuť v názve spoločnosti svoju víziu virtuálnej reality pre budúcnosť, ktorú Zuckerberg nazýva metaverzum. FOTO TASR/AP 
Facebook employees take a photo with the company's new name and logo outside its headquarters in Menlo
Neprehliadnite

Firma Facebook sa premenuje na Meta. Zmena prišla v náročnom období

Zakladateľ Tesly potvrdil, že akceptuje akýkoľvek výsledok a rozhodnutie je čisto v rukách ľudu.

Všimnite si, že neprijímam žiadnu mzdu ani žiadny bonus. Vlastním iba akcie, takže jediný spôsob ako dosiahnuť, že budem platiť dane, je predať akcie.
E. Musk

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa