Šéf spoločností Tesla a SpaceX Elon Musk sa na Twitteri pýta, či by mal predať 10 percent svojich akcií Tesly.

Musk spustil hlasovanie v čase rastúceho tlaku z Kongresu na miliardárov, ako je on, aby platili vyššie dane. Informovala o tom agentúra AP.

Niektorí demokrati presadzujú, aby miliardári platili dane aj vtedy, keď cena akcií, ktoré vlastnia, stúpne, napriek tomu, že žiadne akcie nepredajú.

Nechce obchádzať platenie daní

Tento koncept sa vola „nerealizované zisky“. Čistá hodnota Muskovho majetku sa odhaduje na približne 300 miliárd dolárov.

„V poslednej dobe sa veľa hovorí o nerealizovaných ziskoch ako o prostriedku, ako sa vyhnúť plateniu daní, preto navrhujem predať 10 percent mojich akcií Tesly,“ napísal v sobotu popoludní na Twitteri a svojich sledovateľov sa spýtal, či to podporujú.

Ľudia predaj podporili

Asi dve hodiny po Muskovom úvodnom tweete, odpovedalo áno 54 percent z celkového počtu takmer 900-tisíc hlasov. Musk má na Twitteri 62,5 milióna sledovateľov, píše portál cnbc.com.

„Mám len akcie, takže jediný spôsob, ako môžem osobne platiť dane, je predať akcie,“ uviedol a dodal, že sa bude výsledkom hlasovania riadiť.

Atlantickom oceáne pri pobreží amerického štátu Florida štvorčlenná posádka  vesmírnej lode Crew Dragon spoločnosti SpaceX podnikateľa Elona Muska. Let na obežnej dráhe okolo Zeme trval tri dni a šťastným návratom posádky na Zem sa potvrdilo, že dovolenka vo vesmíre už nie je len hudbou ďalekej budúcnosti.
Neprehliadnite

Najbohatší človek Elon Musk zvyšuje svoj náskok. SpaceX prekročila hodnotu 100 miliárd dolárov