Šéf amerického výrobcu elektromobilov Tesla Elon Musk v piatok pokračoval v predaji svojich akcií .

Od začiatku týždňa tak predal akcie Tesly v celkovej hodnote 6,9 ​​miliardy dolárov. 

Musk nechal minulý víkend používateľa sociálnej siete twitter hlasovať o tom, či má predať desať percent svojich akcií Tesly, a sľúbil, že sa výsledku hlasovania podriadi. Hlasovania sa zúčastnilo vyše 3,5 milióna ľudí, zhruba 58 percent sa vyslovilo za predaj akcií.

V piatok Musk podľa novej správy pre burzové regulátory predal 1,2 milióna akcií Tesly za viac ako 1,2 miliardy dolárov.

Za celý týždeň tak predal celkom 6,36 milióna akcií. Na to, aby splnil svoj sľub, mu teraz zostáva predať ešte zhruba desať miliónov akcií, píše Reuters.

KK27 Wilmington - Elon Musk prichádza na súd 13. júla 2021 v americkom Wilmingtone. Musk je posledným obžalovaným v procese, na opačnej strane ktorého sú akcionári Tesly. Predmetom sporu je akvizícia spoločnosti SolarCity Teslou v roku 2016. Teraz stojí pre túto transakciu na súde a ak prehrá, môže prísť o viac ako dve miliardy dolárov. FOTO TASR/AP
Elon Musk arrives at the justice center in Wilmington, Del., Tuesday, July 13, 2021. Musk took to a witness stand Monday to defend his company's 201
Neprehliadnite

Elon Musk sa zbavuje akcií Tesly ako sľúbil, ale zámer predať ich, mal už skôr