Druhá najväčšia kryptomena ethereum vystúpila na doterajšie maximum. Pri obchodovaní v Ázii sa dostala až na cenu 4 643 dolárov. Za týždeň zosilnela o viac ako desať percent a dobieha tak bitcoin, ktorý má pri doterajšom maxime 67 016,5 dolárov, kam vystúpil 20. októbra.

Napomáha bitcoin

Od doby, kedy bitcion ako najväčšia a najznámejšia kryptomena vystúpil na rekordnú hodnotu, posilňuje tiež ostatné digitálne meny. K rastu im pomáhajú správy o čoraz širšom uznávaní kryptomien a ochota investorov vkladať peniaze do týchto aktív považovaných za rizikové v časoch nízkych úrokových sadzieb.

NFT
Neprehliadnite

Alternatívne formy investícií raketovo rastú. K slovu sa dostávajú NFT a DeFi

„Všetci očakávajú býčí trh s absenciou negatívnych správ,“ citovala agentúra Reuters analytika Dannyho Chonga zo spoločnosti Tranchess. Chong si myslí, že kryptomeny budú silnieť aj v aktuálnom štvrťroku, investori by sa ale podľa neho mali pýtať, čo by tento vývoj mohlo ohroziť. Býčí trh znamená trvalejší rast cien.

Posielnenie o vyše 100 percent

Bitcoin sa okolo 11:00 SEČ predával na burze Bitstamp zhruba za 63 220 dolárov. Od začiatku roka sa posilnil o približne 117 percent.

Cena etherea sa tento rok už zošesťnásobila, v rovnakom čase sa pohyovala okolo 4 600 dolárov. K popularite druhej najväčšej kroptomeny prispieva aj popularita nezameniteľných tokenov (Non-Fungible Tokens, NFT), ktoré fungujú na jej báze.

kryptomeny
Neprehliadnite

Pozor na virtuálnu peňaženku. Kryptomeny voňajú aj hekerom

Najväčšia austrálska banka Commonwealth Bank of Australia (CBA) dnes oznámila, že ponúkne ako prvá veľká banka v krajine drobným klientom možnosť obchodovať s kryptomenami. Zo začiatku umožní investície do desiatich z nich, vrátane etherea.