Kryptomena dogecoin dnes výrazne spevnila a cez deň vykazovala rast o viac ako 12 percent. Šéf automobilky Tesla Elon Musk totiž na twitteri napísal, že touto digitálnou menou je možné platiť za niektoré produkty jeho firmy.

Obľubený medzi drobnými investormi

Dogecoin, pôvodne vytvorený z recesie, Musk predtým nazval „ľudovou kryptomenou", silne ho spopularizoval a pomohol k raketovému rastu jeho ceny.

Tá za minulý rok vzrástla asi o 4 000 percent, uviedla agentúra Reuters. Dogecoin, obľúbený medzi drobnými investormi, sa krátko po 15:00 SEČ podľa webu CoinDesk predával za 0,191995 dolára. Za posledných 24 hodín si tak pripisoval 12,4 percenta.

Tesla vedľa elektromobilov predáva napríklad oblečenie, modely svojich vozidiel či limitované edície ďalších predmetov. Populárnym tovarom je napríklad píšťalka Cyberwhistle, ktorej názov a tvar inšpiroval očakávaný úžitkový automobil Cybertruck od Tesly.

E. Musk kryptomenu propaguje

Musk napísal, že za dogecoin si bude možné zaobstarať modely elektromobilov alebo sponu na opasok nazvanú Giga Texas - pomenovanú podľa práve budovaného závodu Tesly v štáte Texas. Šéf Tesly kryptomeny propaguje, výrazne ovplyvnil ceny dogecoínu či bitcoinu.

V jednej chvíli zvažoval, že Tesla bude prijímať bitcoin za nákup vozidiel, neskôr ale od tohto plánu upustil. Tesla vlani oznámila, že nakúpila bitcoiny za 1,5 miliardy dolárov. Musk tiež uviedol, že sám vlastní nejaké bitcoiny a dogecoiny.

Elon Musk
Neprehliadnite

Elon Musk 2021: osobnosť roka, najbohatší človek, génius... Pre niektorých aj manipulátor