Bratislavské Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť všetky svoje materské školy a tiež prvý stupeň základných škôl. Starosta Rudolf Kusý ubezpečuje, že mestská časť urobí všetko pre to, aby boli školy a škôlky bezpečným miestom. Vyzdvihuje zároveň zodpovednosť zo strany mnohých rodičov, keďže samospráva pred týždňom otvorila škôlku a dve školy.

Dobrou správou je, že rodičia sú zodpovední. Nielenže okamžite triednej oznamujú, ak je niekto z rodiny pozitívny na ochorenie Covid-19, ale snažia sa školám a škôlkam pomáhať, ako môžu. Preto po prázdninách otvárame všetky materské školy a prvý stupeň základných škôl," približuje starosta na sociálnej sieti.

EBE 20 Praha - Na snímke ľudia s ochrannými rúškami sa prechádzajú po Karlovom moste v Prahe 25. februára 2021. V Česku bola v jednej vzorke potvrdená nákazlivejšia juhoafrická mutácia koronavírusu. Prvé podozrenia na prítomnosť juhoafrickej mutácie koronavírusu v Česku sa objavili pred troma dňami. Týkali sa trojice ľudí, ktorí sa vrátili zo Zanzibaru. Podozrenia sa objavili takisto v brnianskej materskej škole u dvoch detí a dvoch učiteliek. FOTO TASR/AP
People wearing face masks walk across t
Neprehliadnite

V Česku od pondelka výrazne obmedzia pohyb, zatvoria školy a škôlky

Starosta podotýka, že aj vďaka darom dodala mestská časť všetkým zamestnancom škôl a škôlok respirátory, zakúpi ich aj pre „zábudlivé deti". Pred vstupom do budovy bude zabezpečená dezinfekcia. Samospráva má tiež v pláne pomôcť školám a škôlkam s nákupom germicídnych žiaričov a ionizérov vzduchu na likvidáciu vírusov. „Zabezpečíme aj kloktacie či pľuvacie testy pre triedy, v ktorých je podozrenie niektorého dieťaťa na ochorenie Covid-19," poznamenal.

Prisľúbil, že mestská časť urobí všetky, aby boli materské a základné školy bezpečným miestom. Každý týždeň budú preto napríklad požadovať aj negatívne testy rodičov. „Áno, pani učiteľka vás vráti s dieťaťom domov, pokiaľ bude kašľať či smrkať a neprinesiete doklad, že je to alergia," uzavrel starosta Nového mesta.