Poslanec za Smer-SD Ľuboš Blaha podal trestné oznámenie na ministra obrany Jaroslava Naďa za jeho výrok na sociálnej sieti, kde protestujúcich z utorka (17. 11.) nazval opicami, bitkármi, extrémistami a psychopatmi a aj na premiéra Igora Matoviča za výrok, že protesty v Bratislave robila mafia a fašisti. Trestné oznámenie známenie podal tiež na poslanca Juraja Krúpu (OĽaNO) za jeho výroky o lúze. Blaha o tom informoval na sociálnej sieti.

 

Minister Naď týmto zhanobil za svoje presvedčenie desaťtisíce slušných a poctivých ľudí, príslušníkov slovenského národa, ktorí sa zúčastnili demonštrácie proti vláde," uviedol Blaha. Hovorí o paušálnom znevažovaní Slovákov, ktorí majú kritický postoj voči vláde, a dehumanizácii ľudských bytostí.

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) počas tlačovej konferencie po rokovaní 44. schôdze vlády SR k celoplošnému testovaniu na nový koronavírus v Bratislave 18. októbra 2020. FOTO TASR - Jaroslav Novák
Neprehliadnite

Opicami som nazval extrémistov, vešajúcich sa na plot a atakujúcich políciu, vysvetlil Naď

Premiér podľa poslanca taktiež zhanobil za presvedčenie desaťtisíce ľudí, keď povedal, že protesty v Bratislave robili „mafia a fašisti". „Osobitne urazil predstaviteľov aktivistov a sympatizantov opozičných politických strán," vyhlásil s tým, že žiada „exemplárny trest".

Blaha má výhrady tiež voči tomu, že Krúpa v televíznej diskusii označil protestujúcich za „lúzu". Je to podľa neho v príkrom rozpore nielen s dobrými mravmi, elementárnou politickou kultúrou, ale aj trestným zákonom.

Tisícky ľudí v utorok (17. 11.) protestovali v Bratislave proti vláde premiéra Igora Matoviča (OĽANO) a opatreniam prijatým pre pandémiu nového koronavírusu, a to napriek platnému núdzovému stavu a zákazu zhromažďovania sa.