Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) odmieta obvinenia, že by hanlivo zovšeobecňoval ľudí, ktorí sa zúčastnili na protestoch počas 17. novembra. Po stredajšom rokovaní vlády pred novinármi uviedol, že vo vlákne online diskusie konkrétne reagoval na extrémistov, ktorí zaútočili na políciu a snažili sa narušiť verejný poriadok.

„Ak niekto toto vytrhne z kontextu a sú to, bohužiaľ, aj konkrétni novinári, tak klame a používa hoaxy," zdôraznil minister. „Ja som opicami nazval len tých, ktorí zranili policajtov a ktorí sa vešali na plot úradu vlády," vyhlásil Naď. Podľa neho je zmysel jeho statusu úplne jasný, ak sa použije ako celok, nielen časť z neho.

Za klamstvo označil aj vyhlásenia o tom, že posielal na protestujúcich armádu. Prítomnosť a pripravenosť Vojenskej polície vysvetlil tým, že v prípade požiadavky zo strany polície sú ozbrojené sily pripravené v rámci svojich spôsobilostí prispieť k zabezpečeniu verejného poriadku.

Na snímke minister vnútra SR Roman Mikulec počas príchodu na zasadnutie ústredného krízového štábu SR 16. novembra 2020 v Bratislave. FOTO TASR - Pavol Zachar
Neprehliadnite

Niektorým demonštrantom z protestov hrozí trestné stíhanie. Budeme prísni, tvrdí Mikulec

Na sociálnej sieti sa objavil screenshot online diskusie, podľa ktorého minister obrany na otázku, prečo sa nesnaží upokojiť situáciu priamo na mieste protestov, odpovedá vetou: „Ja normálnych ľudí nevidím demonštrovať, iba opice, bitkárov, extrémistov a psychopatov."