Po približne mesiaci nútenej odstávky po zavedení lockdownu s cieľom obmedziť šírenie koronavírusového variantu omikron sa závody nemeckej automobilky Volkswagen na severovýchode Číny vracajú k produkcii. Informovala o tom agentúra DPA.

Obnova výroby

Podľa agentúry sa postupne obnovuje výroba v závode v meste Čchang-čchun v provincii Ťi-lin, keďže miestne úrady postupne zmierňujú protipandemické opatrenia. Závody prevádzkuje Volkswagen spoločne s čínskou firmou FAW Group.

Automobilka okrem toho informovala, že v súčasnosti preveruje možnosti opätovného spustenia výroby v závode v Šanghaji, ktorý je odstavený takmer tri týždne. Ten spoločnosť prevádzkuje prostredníctvom spoločného podniku s čínskou automobilkou SAIC Motor.

Nová vlna pandémie

Nová vlna pandémie v Číne, ktorú spôsobil koronavírusový variant omikron, zasiahla najmä provincie na severovýchode krajiny Ťi-lin s hlavným mestom Čchang-čchun a Liao-ning s hlavným mestom Šen-jang a kľúčové prístavné mesto a finančné centrum Číny Šanghaj na východe krajiny. V meste Čchang-čchun musel Volkswagen odstaviť od 14. marca tri závody. Jedným je závod značky VW, druhým závod Audi a tretí závod na výrobu autokomponentov.

Volkswagen je tak ďalšou nemeckou automobilkou, ktorá oznámila návrat svojich závodov do prevádzky. Koncom minulého týždňa informovala automobilka BMW, že po trojtýždňovej odstávke uviedla do prevádzky závody v meste Šen-jang. Tie prevádzkuje prostredníctvom spoločného podniku s čínskou firmou Brilliance China Automotive.

Ďalšie dôležité správy

DeLorean
Neprehliadnite

Top v automotive: DeLorean sa vracia z budúcnosti a Musk opäť sľubuje