Nový DeLorean z budúcnosti

Automobilová spoločnosť DeLorean Motor prichádza s futuristickou novinkou. Počas autošou v americkom Pebble Beach plánuje predstaviť nový elektrický model DeLorean. Spoločnosť už zverejnila náhľadovú fotografiu konceptu, ktorý odhaľuje zadné zadné svetlo a ľavý bok vozidla. Prototyp odhalia spoločne s predstavením názvu novej generácie DeLoreanu.

Hoci pôjde o celkom nové vozidlo, auto bude odkazovať mnohými prvkami aj na klasický DeLorean. Pôjde napríklad o krídlové dvere, uviedol pre portál Automotive News šéf spoločnosti Joost de Vries.
Cieľom značky je dosiahnuť sériovú výrobu vozidla, pričom hľadá pre svoju novú fabriku vhodnú lokalitu v Severnej Amerike. Prvé vozidlá zákazníkom dodajú do konca budúceho roka.

Už viac ako tri desaťročia spoločnosť DeLorean Motor prevádzkuje v Texase aj reštaurátorstvo pre klasické DeLoreany. Ide o spoločnosť so sídlom v San Antoniu, ktorá sa zameriava na vytvorenie nového konceptu tohto legendárneho vozidla. Je financovaná výlučne prostredníctvom private equity zdrojov a o ďalšie kolo financovania sa pokúsi aj v tomto roku.

Ferrari Purosangue
Neprehliadnite

Top v automotive: Doma nám hrozia redukcie a Ferrari dráždi prvým SUV