Ekologickí aktivisti z hnutia Animal Rebellion zablokovali v Británii štyri distribučné centrá reštauračného reťazca McDonald 's, ktoráé zásobujú viac ako 1 300 pobočiek. Informovala o tom agentúra Press Association. Od vedenia firmy požadujú, aby sa do roku 2025 začalo ponúkať iba menu vytvorené z rastlinných zložiek. Chov zvierat na mäso a mlieko totiž podľa nich veľkou mierou prispieva ku globálnym zmenám klímy.

Rozhodli sme sa protestovať, aby sme dali globálnym korporáciám najavo, že sa musia zmeniť," napísalo hnutie Animal Rebellion na twitteri. Jeho cieľom je upozorniť na utrpenie zvierat a dopady masového chovu na klímu a deforestáciu planéty

JB 19 Suez - Navigačné plavidlo sa plaví pred nákladnou loďou Ever Green (vzadu), ktorá uviazla na plytčine v Suezskom prieplave pri egyptskom meste Suez 24. marca 2021. Jedna kontajnerová loď sa v noci na stredu dostala v Suezskom kanáli na plytčinu a blokuje prieplav, ktorý je dôležitým lodným spojením medzi Áziou a Európu. Cez kanál tiež smeruje veľká časť transportu energií z Blízkeho východu do Európy a USA. FOTO TASR/AP

In this photo released by the Suez Canal Authority, a boat navigates
Neprehliadnite

Svetovej ekonomike zrazu dochádza dych. Všetkého je nedostatok

Aktivisti dnes skoro ráno nákladnými autami a bambusovými tyčami zablokovali výjazdy z distribučných skladov v mestách Hemel Hempstead, Basingstoke, Coventry a Heywood. Podľa nich to citeľne zasiahne zásobovanie reštaurácií McDonalds po celej krajine.

Mäsový a mliekarenský priemysel ničí našu planétu: spôsobuje zánik dažďových pralesov, vypúšťa obrovské množstvo skleníkových plynov a každý rok zabíja miliardy zvierat. Jedinou udržateľnou a realistickou alternatívou, ako nakŕmiť desať miliárd ľudí, je systém stravy založený na rastlinách," uviedol hovorca Animal Rebellion James Ozden.