Aj širšia verejnosť vcelku tuší, že v strane Za ľudí asi nuda nehrozí, ale jej náborová úderka považovala za užitočné spomenúť tento moment – dokonca dvakrát – v čerstvo uverejnenej pracovnej ponuke na stránke Profesia.

Hľadanými pracovníkmi sú „členovia komunikačného tímu“. Konkrétne ide o online špecialistu a komunikačného špecialistu, ktorí by za orientačný mesačný plat tisíc eur mali v mieste práce Bratislava pripravovať buď „rôzny obsah“ alebo „stanoviská, prejavy, talking points, odpovede na otázky novinárov“.

Odolný voči stresu, pozitívny, stabilný

Požadované osobnostné predpoklady a zručnosti záujemcu sú nie úplne nenáročné – má byť „dynamický, kreatívny, prispôsobivý, odolný voči stresu, nápaditý, pozitívny, zmysel pre humor, lojálny, dôveryhodný, stabilný“. Podmienkou je aj vysokoškolské vzdelanie aspoň prvého stupňa.

Zrejme preto koaličná vládna strana ponúka v priateľskom tóne rad benefitov: „flexibilný pracovný čas, čiastočne flexibilné miesto výkonu práce, kompetitívny plat, mimoriadne zaujímavá práca, pri ktorej nikdy nehrozí nuda, skvelý tím kolegov, dynamické pracovné prostredie“.

Lákadlá pre záujemcov

Aby ešte viac povzbudila prípadných záujemcov o prácu v perspektívnej politickej organizácii, v časti Informácie o výberovom konaní ich vyzýva: „Ak sa už nikdy nechcete nudiť, pracovať v mimoriadne živom, zaujímavom a dynamickom prostredí, naučiť sa mnoho nového, spoznať zaujímavých ľudí, ale i tvrdo pracovať, hláste sa!“

Termín nástupu na ponúknuté miesta v inzeráte s číslom ID 4133295  do dynamického prostredia v strane Za ľudí je „čím skôr“.

Na snímke centrála politickej strany Za ľudí počas volebnej noci do Národnej rady Slovenskej republiky, 29.2.2020.
Neprehliadnite

Strana odborníkov a slušných ľudí sa rozpadá. Kiskova vízia bola od začiatku naivná