V druhej polovici júna začali čínske úrady napĺňať svoje hrozby smerom k bitcoinu a zatvárajú veľké farmy ťažiarov v krajine. Počas nedele čínske úrady  obmedzili činnosť viacerých z nich v provincii S'-čchuan. Tento krok nasleduje po povinnom zastavení ťažby pred niekoľkými dňami. Bitcoin na správy reagoval poklesom a v čase uzávierky článku jeho hodnota poklesla zhruba na 32-tisíc dolárov.

Ťažiari v Číne končia

Čínske štátne média hovoria o tom, že k podobnému kroku pristúpia aj ďalšie čínske provincie na juhozápade krajiny. To by mohlo viesť k odstaveniu viac ako deväťdesiat percent kapacity ťažby bitcoinu.

„Musíme si byť istí, že nerozbijeme žiadny systém, ale systém zlepšíme,“ povedala šéfka ECB Christine Lagardová o možnosti zavedenia e-eura.
Neprehliadnite

Digitálne meny centrálnych bánk môžu priniesť ľuďom úsporu v stovkách eur

Čínsky režim sa k virtuálnym menám stavia mimoriadne nepriateľsky aj z dôvodu, že čelí veľkému tlaku na znižovanie uhlíkovej stopy. Bitcoin si vyžaduje na svoje fungovanie veľké množstvo energie a tak sa jednotlivé čínske provincie zaviazali, že podniknú kroky, ktoré ťažiarov kryptomien výrazne obmedzia, prípadne úplne vyženú z krajiny. Čína chce zakročiť aj proti ťažiarom etheru- kryptomeny, ktorá využíva blockchain ethereum.

Menej výpočtového výkonu je problém

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa