O tom, čo robíme, rozhoduje privilegovaná skupina vzdelancov na Patreone a nemusia nás zaujímať tí ostatní. Nemôžeme to hrať na čísla na YouTube, to by sme potom mali dookola rozhovory s Adelou, so Sajfom a s Attilom Véghom, vysvetľuje komik Jakub Lužina, ktorý spolu s Gabrielom Žifčákom stojí za úspešným podcastom Lužifčák. Na fungovanie tohto formátu zbierajú príspevky od ľudí cez monetizačnú platformu Patreon, ktorá im pomohla prežiť pandémiu. V rozhovore pre TREND hovoria o tom, ako to v ich prípade funguje.

Keď Elon Musk Tweetuje trh počúva
Neprehliadnite

Keď Elon Musk tweetuje, trh počúva. Šéf Tesly mení názory a hýbe cenou kryptomien

Ako ste prežili pandémiu?

GŽ: Ja zatiaľ v pohode, som veľmi lenivý človek a užívam si, že nemusím nikam chodiť a nič robiť. Bývam v dome s partiou kamarátov, klub si spravíme aj doma. Máme biliardový stôl, vírivú vaňu, u nás sa dajú robiť orgie. Vôbec nemám to, čo Jakub, ktorý sa už trasie na javiská.

JL: Záleží od toho, ako sa na to dívaš. Na jednej strane môžem povedať, že mi veľmi chýba stand-up, lebo som jeden z mála ľudí, ktorí robia to, čo ich baví na ten level, že si smutný každý jeden deň, keď nedostaneš tú svoju dávku.

Na druhej strane, som malý hobit, ktorý si veľmi užíva pohodlie u seba doma a dokážem dva týždne prežiť v jednej polohe, zožrať sedem seriálov a dvanásť donášok. Som veľmi rád, že som mohol byť doma s mojou pani, ktorá teraz čaká môjho syna. Na druhej strane, bol som doma zavretý celý rok s manželkou.

Patreon pomohol s pandémiou

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa