TREND.sk zistil, že na webe spoločnosti sa už z Bratislavy po 11.októbri nepredávajú letenky do Varšavy.

„Cestujúci, ktorých táto zmena ovplyvní, budú informovaní,“ vysvetľujú aerolínie. „Automaticky im ponúkneme buď alternatívny let, alebo preplatenie cestovného, či 120 percent hodnoty cestovného vo forme kreditu na nákup ďalších leteniek.“

Uvádzacie ceny na linke z Viedne do Varšavy sú 19,99 eura a na 19,59 eura znížil Wizz Air ceny leteniek z Bratislavy na niektoré dni až do „prerušenia“ letov.

Viedeň je letisko, kde chce Wizz Air enormne expandovať. Z rakúskej metropoly začal lietať koncom apríla tohto roku, za tri mesiace vykonal už 400 letov a odviezol 60-tisíc cestujúcich. Do konca tohto roku chce mať vo viedenskej sieti už 27 destinácií, v budúcom roku to bude už 31 a na trh ponúkne 2,2 milióna miest.

Po skončení letov do Varšavy bude Wizz Air z Bratislavy lietať už iba do Londýna, Skopje, Sofie a Kyjeva. Už pred Varšavou z Bratislavy do Viedne presunul lety rumunskej Kluže a Tuzle v Bosne a Hercegovine.

V letovom poriadku na zimnú sezónu zostávajú aj tri týždenné lety z Bratislavy do Sofie, hoci Wizz Air do Sofie otvára od konca októbra lety aj z Viedne. Bratislave sa dopravca rozhodol pridať od konca jesene novú linku do Ľvova na Ukrajine, kam zatiaľ z Viedne nelieta.

Na jar zrušil Wizz Air väčšinu letov z Košíc.