Finančná skupina Arca Capital bojuje o čas aj o možnosť oddlžiť sa namiesto vyhlásenia konkurzu. Čerstvým bojiskom je Okresný súd Bratislava I. Ten sa teraz priklonil k názoru veriteľov Arcy Capital Slovakia, že firma patrí do konkurzu a nie je schopná ozdraviť sa reštrukturalizáciou dlhov.

Návrh na konkurz podala skupina viac ako tisícky drobných veriteľov, ktorá má s Arcou aj iné spory o zaistenie majetku. Napriek tomuto čiastočnému víťazstvu veriteľov má Arca Capital Slovakia stále možnosť presadiť si reštrukturalizáciu.

Bratislavský súd pôvodne jej návrh na oddlženie odmietol kvôli formálnej chybe na strane notára. Arca sa poponáhľala podať ešte minulý týždeň opravený návrh na oddlženie.

Na snímke bratislavské sídlo spoločností Arca Investments, a.s. a Arca Capital Slovakia, a.s. v Bratislava Business Center V.
Neprehliadnite

Arce Capital Slovakia hrozí konkurz. Bratislavský súd jej odmietol návrh na oddlženie

Oddlženie je stále v hre

Arca teraz tvrdí, že plánovaná reštrukturalizácia rozhodnutím súdu nie je nijako ohrozená.

„S touto alternatívou sme rátali a ubezpečujeme všetkých veriteľov, že nový návrh na povolenie reštrukturalizácie bol predložený už minulý týždeň a bude o ňom rozhodnuté v horizonte pár dní,“ tvrdí Ondřej Pechar, hovorca Arcy Capital.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa