Finančná skupina Arca Capital, ktorá sa už mesiace snaží o oddlženie, prehrala ďalšiu právnu bitku. Jedna z dcér Arcy Capital neuspela na bratislavskom súde so svojim návrhom na reštrukturalizáciu dlhov.

„Návrh Arca Capital Slovakia na povolenie reštrukturalizácie, vedený na tunajšom súde pod bol odmietnutý podľa zákona o konkurze a reštrukturalizácii,“ potvrdil pre TREND Pavol Adamčiak, hovorca krajského súdu v Bratislave. Návrh zamietol okresný súd v Bratislave I.

O dôvodoch zamietnutia pokusu o oddlženie sa súd nezmienil, ale zrejme to bolo pre formálne chyby v návrhu reštrukturalizácie.

RASTISLAV VELIČ
Neprehliadnite

Arca prišla o dočasnú ochranu pred veriteľmi. Postarali sa o to železniční odborári

Taktizovanie či neúmyselná chyba?

Podľa informácii TRENDu z právnického prostredia, mohlo ísť zo strany Arcy už pri návrhu na reštrukturalizáciu o taktizovanie a naťahovanie času voči veriteľom. Skupina mohla podať návrh na oddlženie s chybami či nekompletný a získať tak čas, aby sa vyhla konkurzu.

Reakcia Rastislava Veliča, šéfa Arcy, túto úvahu čiastočne potvrdzuje. „Návrh na povolenie reštrukturalizácie Arca Capital Slovakia sme museli podať opakovane kvôli formálnej chybe na strane notára,“ uvádza pre TREND.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa