Nová hala s rozlohou takmer 8-tisíc metrov štvorcových bude pozostávať z lisovne s montážnou dielňou a skladových priestorov. Náklady na výstavbu a technológie by podľa investičného zámeru mali vyšplhať na 3,2 milióna eur. Rozšírenie závodu plánuje slovenská dcéra MTA Slovakia na marec tohto roka a práce by mali byť hotové v októbri.

Koncern MTA pôsobí na Slovensku od roku 2004, kedy k nám presunul časť výroby z Talianska. MTA Slovakia vyrába poistné skrinky a uzávery chladičov pre automobilky aj subdodávateľov.

Na začiatku slovenský závod fungoval v prenajatých priestoroch bývalého podniku Tatra. Po štyroch rokoch sa firma aj pre rastúci dopyt presťahovala do vlastného závodu, ktorý vybudovala v priemyselnej zóne Horné Ozorovce. Ide o mestskú časť Bánoviec nad Bebravou. Investícia do skladových a výrobných priestorov vtedy presiahla 2 milióny eur.

Ďalšia expanzia prišla v roku 2011, kedy MTA Slovakia rozšírila existujúce výrobné kapacity. Aktuálna investícia súvisí s rozhodnutím matky presunúť ďalšiu časť produkcie na Slovensko ako aj ekonomickými úsporami, keďže taliansky koncern k nám dotiahol najmä ekonomicky náročnú manuálnu výrobu.

Taliansky koncern MTA prevádzkuje dva závody v domovskej krajine a päť v zahraničí vrátane Poľska a Slovenska. Fabrika na Slovensku v roku 2013 dosiahla obrat 22,6 milióna eur a skončila v pluse 1,2 milióna eur.